Metal Gear Hideout

 2.12.2021

Informace

  • Premiéra: 20.9.2007 na PSP
  • Výrobce: Kojima Productions
  • Vydavatel: Konami
  • Typ hry: Online Action
  • Jazykové mutace: JP, EN
  • Oficiální web: klikni zde

MGS: Portable Ops Plus

Data vydání

  • Japonsko(PSP) - 20.9.2007
  • Amerika(PSP) - 13.11.2007
  • Evropa(PSP) - 28.3.2008

Hlášky

  • Big Boss: The war at San Hieronymo Peninsula is over. But our war has just begun...
215.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Tipy, triky

AP Scout

Pro naverbování nových jednotek do vašich řad pomocí AP Scout stačí projít s PSP v ruce nějakou ulicí, ve které se nachází několik Access Pointů. Každý z nich pro Vás znamená jednoho vojáka. Nemusíte se přitom na žádnou z nich připojovat nebo zadávat wep heslo. Jakmile jste si jisti, že máte Access Point, spusťte AP Scout. Mačkejte O dokud vojáka nepřevedete na svou stranu. Až se tak stane, voják bude mít určitý požadavek (např. zda má někdo z jednotky vysoký Sense, nebo jestli někdo nenosí kuklu apod...). Pokud požadavek nesplňujete, odejde. Přeorganizujte jednotku ke splnění požadvaku a použijte AP Scout znovu. Pokud jsou požadavky splněny, voják se k Vám přidá.


Secret doc

Někteří nepřátelští vojáci Vám místo zbraně nebo předmětu hodí tuto speciální věcičku. Díky té budete moci na mapě (START) vidět Advance Point, do kterého se musíte dostat. Advance Point je vyznačen křížkem, ale pozor ať si ho nespletete s bodem, kde jste začínali.


Splynutí s okolím

Kamuflovat se můžete jen tak, že si do týmu vezmete vojáka se stejnou uniformou, jakou mají vojáci v dané lokaci, a budete hrát za něj. Tak se vám v levém horním rohu objeví obrázek chameleona, což znamená, že splýváte s ostatními. Není ale dobré se příliš dlouho zdržovat v blízkosti nepřátelských vojáků nebo dělat nápadné pohyby - tak může být vaše postava odhalena.


Kerotani

V téměř každé úrovni během Infinity Mission se někde nachází neviditelná zelená žabka. Když ji najdete, dostanete za odměnu nějaký předmět (např. STEALTH, HEART OF J apod...). Najdete ji tak, že pokud se pohybujete poblíž, začne kvákat. Lehněte si na zem a pomocí radaru se dostaňte až k místu, odkud zvuk vychází, ale pozor na nepřítele.


CQC

Jako všechny ostatní skilly i CQC má své odlišnosti podle toho, jak dobře ho ovládáte. Nejnižší možné hodnocení je "C". Postava při tomto hodnocení neumí CQC ani trochu. V hodnocení "B" už dokáže škrtit nepřítele, při "A" si přidá ještě možnost omráčení a při "S" může používat všechny možné vychytávky CQC. Můžete dále získat i hodnocení "S2" a to Vám umožní ještě větší šanci, že chytnete nepřítele.


Zkušenosti

Každý voják, kterého máte ve své armádě, začíná s nulovým počtem zkušeností. Ty může získat online hraním nebo jednodušeji přes Single Player Mode zvaný Infinity Mission. Za dokončení všech úrovní v určité obtížnosti obdržíte bonus za Rank, který jste získali během hraní, bonus za dokončení Infinity Mission a podobně. Každý voják může získat až 50 000 zkušeností a s každou získanou zkušeností se mu zlepší skilly zbraní nebo maximální počet životů či staminy.


Vylepšování zkušeností

V Infinity Mission módu máte na výběr mezi obtížnostmi Easy, Normal a Hard (po dohrání na obtížnost Hard se odemkne ještě Extreme) a každá z těchto obtížností nabízí jiný počet zkušeností. Nejméně jich získáte za dokončení Easy a nejvíce samozřejmě za Extreme. Další možnost získání zkušeností je hraní Online modu. Mimo aktivní tým nasazený do mise získávají zkušenosti i naverbovaní vojáci čekající v náklaďáku a také všichni, které máte v Tech Unit, Spy Unit nebo Med Unit. Jak právě naverbováným vojákům, tak vojákům z těchto jednotek bohužel přibývají zkušenosti rapidně pomaleji oproti aktivnímu teamu.


Fulton recovery

Pokud jste uprostřed palby, ze které není úniku a Vaše smrt je nevyhnutelná, můžete se zachránit pomocí předmětu zvaného Fulton. Ten můžete nalézt pod kerotanem nebo i jinde. Jeho použitím však ale ukončíte svou misi. Díky němu můžete odvrátit téměř jistou smrt a zachránit tak svého vojáka. Váš inventář a zkušenosti se resetují do stavu, ve kterém byly během poslední intermission. Doporučuji proto Fulton neustále vlastnit.

Pomocí Fultonu se ale můžete zachránit i v online hře. Narozdíl od Infinity Mission však nemusíte držet žádný předmět ve svém malém inventáři. Stačí pouze podržet SELECT a stisknout L. Berte však na vědomí, že až se opět dostane na tohoto vojáka, kterého jste právě evakuovali, bude mít tolik životů, se kterým se nechal zachránit.

Poznámka: Fulton lze použít pouze v otevřených prostorách a ne v budovách.

Skilly

Každá zbraň a povolání má své skilly určující, jak moc voják určitou zbraň či povolání dokáže ovládat. Nejnižší hodnocení je "C" a při něm voják téměř neumí zbraň koordinovat. Naopak nejvyšší je "S3". S "S3" dokáže voják zbraň udržet v klidu bez pohybu ruky a jen s malým rozptylem při střelbě. Při hodnocení "C" je tomu právě naopak. Zbraň se vojákovi v ruce nepravidelně pohybuje a nedokáže ji udržet na místě a při střelbě střílí s velkým rozptylem.


Hvězdy

Při pohledu na nepřítele během Infinity Mission se nad každým z nich zobrazí určitý počet hvězd udávající jeho kvalitu. Hvězdy však neuvídíte, pokud je vyvolán poplach. Pokud jste Headhunter, můžete vidět mimo hvězd také povolání a skilly, ve kterých je voják zručný.


Krádež vojáka

Jsou tři možnosti, jak vojáka zatknout a přebrat na svou stranu. Jedna věc je však pro všechny stejná. Nejprve ho musíte omráčit nebo uspat. První způsob, jak ho odvést, je, že ho vezmete do svého náklaďáku. Další možností je položit omráčeného nepřítele poblíž krabice, ve které se schovává někdo z Vaší jednotky a přes vysílačku na frekvenci 143.15 ho nechat donést do náklaďáku. Poslední možností je, že opět položíte poblíž omráčeného nepřítele poblíž krabice, jenže tentokrát nezačnete volat, ale do krabice kopnete nebo střelíte. Pokud máte krabici daleko, podívejte se do mapy (START) a vyhledejte nejbližší místo, kam se můžete schovat při výměně hráčů. Poblíž tohoto bodu položte omráčené vojáky (ale pozor ať si ten bod nezakryjete), poté se přehoďte na jiného vojáka a zavolejte na výše zmíněnou frekvenci.


Taunty

Taunty jsou speciální gesta, které můžete udělat při online hře. Patří mezi ně kupříkladu Ocelotovo slavné gesto z MGS3. Najdete je, když zmáčknete SELECT a poté □.


Fashion Magazine

Tento speciální předmět, který můžete nalézt pod kerotanem v Infinity Mission, Vám odemkne nové taunty u postavy, na kterou magazín použijete.


Odemknutí všech tauntů

Najděte všech 68 typů vojáků ze seznamu. Poté dokončete Infinity Mission. Za odměnu získáte všech 16 tauntů (speciální gesta použitelné při online hře).


Heart of Justice

Speciální předmět, který podobně jako Fashion Mag můžete získat pod kerotanem v Infinity Mission. Jeho užití platí pouze na vojáky Genome z MGS1 a obarví je do náhodné barvy. Mezi ně patří růžová, modrá, červená, žlutá a zelená.


Boss Rush Mode

V Boss Rush Modu máte možnost zahrát si bossácké souboje z původního Portable Ops. K jeho odemčení však potřebujete uložení z původní hry.


Elisa i Ursula

Pokud máte pouze jednu z postav Elisa/Ursula, pak stačí, když dohrajete Boss Rush Mode a získáte i postavu druhou.


Rychleji po schodech

Přijde-li Vám, že Vaše postava běží po schodech nebo do kopce pomalu, nasaďte si krabici a vyběhnete to mnohem rychleji.


Salute

Při online hře máte možnost salutování. Je čestné, když zabijete nepřítele a poté zasalutujete. Salutování uděláte, když podržíte SELECT a zmáčknete k tomu tlačitko R. Salutovat může každý bez omezení.


Snapshot Mode

Chcete-li zvěčnit nějaký moment nebo zaznamenat pózujícího kamaráda při online hře, nemusíte pro to hned hledat nějaké screenshot pluginy. Stačí když podržíte SELECT a přitom stisknete START. Ve VSH menu si pak můžete tyto screenshoty prohlédnout.


Game Sharing

Kamarád je majitelem PSP, ale nevlastní zrovna plnou verzi MGS: PO+? Máme pro Vás jednoduché řešení. Přes Game Sharing můžete poslat cca 7MB zmenšeninu základního MGO pro Hame Sharing Mode. Zmenšenina obsahuje mapu Comm Base a můžete hrát pouze s předdefinovanými vojáky, ale lepší než nic.


Komunikace

Od původního MGS: PO se forma komunikace mnohem zlepšila. Nyní můžete psát, co chcete, pomocí chatu (SELECT + О). Původní předdefinované (SELECT nebo START) zprávy však zůstaly.


Rookie Mark

Začátečníci na online serverech dostávají takzvaný začátečnický znak. Pod jejich životy se zobrazuje jakási třešnička. Těmto začátečníkům ubývají životy rapidně pomaleji než normálním hráčům a naopak uštědřují rány mnohem silnější. Začátečnický znak hráč ztratí po dosažení určitého počtu zabití nepřítele a získání zkušeností z online hry.


Lobby pro začátečníky

V MGS: PO+ je vyhrazen jeden server speciálně pro začátečníky. Na serveru "Johny (Beginner)" můžete jako nováčci nabírat zkušenosti pro pozdější bitvy s veterány.


Training Mode

Pokud byste se rádi naučili používat nějakou zbraň, ale nechcete riskovat ztrátu vojáka, můžete si zahrát nezávislý trénink. V něm můžete vyzkoušet všechny zbraně s nezávislým vojákem a v různých obtížnostech. Tréninkem nic neztrácíte, pouze získáváte potřebné zkušenosti pro profesionálního hráče. Je to praktickou přípravou na rychlou a nebezpečnou online hru.


Ad-Hoc Mode

Jste-li klikař a máte kámoše, který také vlastní PSP a MGS: PO+ nebo alespoň MGS: PO, můžete si zahrát přes Ad-Hoc Mode. Jste-li více než dva, můžete se rozdělit na týmy a zahrát si turnaj.


Infrastructure+ Mode

Pokud máte kamaráda s MGS: PO+, můžete si zahrát na oficiálních serverech MGS: PO+. Domlouváte-li se s kamarádem na dálku, že si zahrajete spolu, dávejte si pozor na to, jestli máte oba stejné verze MGS: PO+. Japonská, americká a evropská verze má totiž každá své vlastní servery.


Infrastructure Mode

Váš vzdálený kamarád má pouze původní MGS: PO? Tak si zahrajte na původních MGS: PO serverech. Pro MGS: PO+ hráče však nastává omezení a to takové, že můžou hrát pouze na VR serverech.


Infinity Mission

Nastala situace, že se nemáte jak připojit k internetu, ani žádný známý není majitelem MGS: PO? Tak si zahrajte singleplayerové mise. V obtížnostech od Easy po Hard, po dokončení Hard ještě Extreme, verbujte vojáky na svou stranu a nasazením do akce si vycvičte nejlepší jednotku v historii MGS: PO+. Tuto jednotku poté můžete později použít do online hry. Hodně štěstí při výběru. Vyšší obtížnosti nabízí lepší potencionální spojence. Proto neváhejte a zahrajte si Extreme. Jednotlivé úrovně se pokaždé liší, takže nelze sepsat návod, proto improvizujte jak nejlépe umíte.Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 23894 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout