Metal Gear Hideout

 23.9.2019

Informace

 • Premiéra: 5.12.2006 na PSP
 • Výrobce: Kojima Productions
 • Vydavatel: Konami
 • Typ hry: Stealth Action
 • Počet hráčů: 1-6
 • Online: Ano
 • Věková kategorie: 17+
 • Jazykové mutace: JP, EN
 • Oficiální web: klikni zde

MGS: Portable Ops

Data vydání

 • Amerika(PSP) - 5.12.2006
 • Japonsko(PSP) - 21.12.2006
 • Evropa(PSP) - 4.5.2007

Hlášky

 • Python: My body lost the ability to regulate its temperature. Left unchecked, it would rise continuously, uncontrollably! Eventually my body would literally burn itself up. Without this suit and its liquid nitrogen filling, I wouldn't be able to survive more than half a day. But this suit has also made me a superior soldier!
179.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Tipy, triky, cheaty

Základní gameplay


Sonar
Snake je vybaven sonarem, který registruje všechny zvuky v okolí a podle intenzity zvuku lze určit, jak je zdroj daleko. Vnitřní kruh sonaru ukazuje zvuky, které dělá sám Snake a vnější kruh zobrazuje ostatní zvuky. Nejsvětlejší modrá barva na sonaru znamená, že zdroj zvuku je daleko, zato červená značí, že zdroj je velice blízko.


Bary
Jako v každé hře i v Portable Ops je tzv. Life Bar, který udává zdraví vaší postavy. Klesne-li na nulu, postava umírá. Doplňuje se automaticky mezi misemi, to záleží na tom, jak dlouho jste mimo misi(v intermission). Dá se ale doplnit i manuálně pomocí Medical Kit. Stejně jako v předchozích dílech je v Portable Ops i Stamina Bar. Podle toho, jak postavu namáháte, stamina ubývá a pokud klesne na nulu, postava umírá. Stejně jako Life Bar se doplňuje automaticky v intermission. Dá se ale doplnit i pomocí Rations. Máte-li vybranou zbraň s tlumičem, zobrazí se vám u zbraně další bar, který udává, kolik toho ještě tlumič vydrží - Silencer Bar. Když klesne na nulu, tlumič se rozbije. Další bar je Carboard Box Bar. Značí, kolik toho krabice ještě vydrží. Když klesne na nulu, krabice se rozbije a mizí z inventáře.

Verbování
Důležitým prvkem hry je uvězňování strážných a následné naverbování do vaší jednotky. Abyste naverbovali vojáka, je třeba ho omámit nebo uspat a poté dotáhnout až k náklaďáku. Campbell se už o vojáka postará. Později se v intermission zobrazí oznámení, že se strážný rozhodl přidat k FOX HOUNDu.

Kamufláž
Kamuflovat se v Portable Ops můžete jen tak, že si do týmu vezmete vojáka se stejnou uniformou jako vojáci v dané lokaci a budete hrát za něj. Tak se vám v levém horním rohu objeví obrázek chameleona, což znamená, že splýváte s ostatními. Není ale dobré se příliš dlouho zdržovat v blízkosti nepřátelských vojáků nebo dělat nápadné pohyby - tak může být vaše postava odhalena.


Získávání předmětů
Až bude voják ležet omámen, uspán nebo mrtev na zemi, schovejte zbraň, přistupte k tělu a zmáčkněte čtvereček. Tak z vojáka vypadne nějaký ten předmět.

Ruce vzhůru!
Když vás nepřátelský voják nevidí, přistupte k němu a pomocí tlačítka L na něj namiřte zbraň. Voják zvedne ruce nad hlavu a vy ho můžete bez problému eliminovat. Tuto techniku lze použít i na vojáka ležícího na zemi.

First person
Jak jistě víte, pomocí tlačítka R se hra přepne do pohledu první osoby. V pohledu první osoby se ale můžete i pohybovat a útočit. Pomocí D-padu se můžete pohybovat a analogem se dívat do stran. Máte-li zvolenou zbraň, není problém i střílet pomocí čtverečku. Bohužel se ale v pohledu první osoby nemůžete pohybovat v případě, že vaše postava dřepí nebo leží.

CQC

Chycení pod krkem
Postava musí mít CQC na úrovni S nebo A, aby mohla vykonávat tuto techniku CQC. Přistupte k nepříteli zezad, stiskněte a držte čtvereček. Když máte vojáka v sevření, můžete provést několik dalších CQC technik. Chcete-li vojáka omámit, stačí několikrát za sebou zmáčknout čtvereček.

Vyslýchání
Chyťte nepřítele pod krkem, poté stiskněte a držte tlačítko L.

Živý štít
Chyťte nepřítele pod krkem a když podržíte tlačítko R, můžete střílet po nepřátelích a přitom využívat vaše rukojmí jako živý štít.

Chycení zepředu
Přistupte k vojákovi zepředu, poté zmáčkněte a držte čtvereček.

Rána o zem
Chyťte vojáka zepředu a pohněte analogovou páčkou zároveň se stisknutím čtverečku.

Rychlé dobíjení
Máte-li zvolenou zbraň, stačí 2x za sebou zmáčknout kolečko.

Ostatní

Obtížnost Extreme - Dohrajte hru.
Boss Rush Mode - Dohrajte hru. Funguje pouze v evropské verzi.
Stealth kamufláž - Dohrajte hru s Tech Levelem na 99.

Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 17844 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout