Metal Gear Hideout

 2.2.2023

Informace

 • Premiéra: 17.11.2004 na PS2
 • Výrobce: Kojima Productions
 • Vydavatel: Konami
 • Typ hry: Stealth Action
 • Technologie: 3D grafika
 • Jazykové mutace: JP, EN
 • Oficiální web: klikni zde
 •    
 •    

MGS3: Snake Eater


Data vydání

 • Amerika(PS2) - 17.11.2004
 • Japonsko(PS2) - 16.12.2004
 • Korea(PS2) - 30.12.2004
 • Europa(PS2) - 4.3.2005
 • Australia(PS2) - 17.3.2005
 •    
 •    
 •    
 •    
 •    

Hlášky

 • Big Boss: It's more than an urge, I felt like it was my destiny to be inside the box!
149.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Příběh

Operace Virtuous Mission [17:30 Srpen 24, 1964 Pákistán]


Příběh se odehrává po druhé světové válce, kdy propukl konflikt který se nazýval studená válka. Tím, že SSSR rozestavělo na Kubě jaderné hlavice a ty ohrožovaly Ameriku a to se Američanům nelíbilo, tudíž je vyzvaly, aby ty jaderné hlavice stáhly a už je více neohrožovali, SSSR nabídne že je stáhne ,ale za to že musí Amerika propustit sovětského jaderného vědce Sokolova, Amerika souhlasí a propustí ho. SSSR stáhnou své jaderné hlavice z Kuby. Později Američanům však dojde že s pomocí Sokolova můžou Sověti vyvinout několikrát drtivější zbraň, kterou by mohli zničit celou Ameriku.

Organizace FOX dostala za úkol přivést doktora Sokolova na západní stranu Železné opony. Východ chce doktora Sokolova využít k výrobě ničící zbraně. Major Zero dostává tuto misi zvanou Virtuos Mission. Virtuous proto, že pokud FOX uspěje, stane se oficiální jednotkou. Mise musí zůstat naprosto utajena, proto nemohla být vyslána celá jednotka, ale pouze jeden muž – Jack. Dostane krycí označení Naked Snake. Lokace mise byla Tselinoyarsk – území v sovětských horách. Tam Snake vyskočil padákem, prvním HALO skokem, aby se nepozorovaně infiltroval k blízkosti Sokolova. Oblast byla samozřejmě střežena hlídkou. Major Zero vysílačkou Snaka seznámí s dalšími členy týmu. Mezi nimi ale Snake nečekal The Boss – ženu, která jej vycvičila, dala mu sílu a se kterou Snake žil přes 10 let. The Boss tehdy ale zmizela kvůli tajné misi. Snake si po čase s The Boss popovídal a poté se vydal přímo ke zničené továrně, kde byl Sokolov údajně držen. Snakovi se podařilo infiltrovat do budovy až k Sokolovovi. Ten Snakovi prozradil, že vojáci venku tam nebyli proto, aby neutekl, ale aby veliteli Volginovi zabránili, aby Sokolova unesl. Snake se se Sokolovem vydal směrem k balónu, který na ně čekal opodál.

Překvapili je ale vojáci, kteří si jen tak Sokolova vzít nenechají. Na scéně se objevil Ocelot. Oznámil, že si přišel pro Ocelota, ale vojáci mu to nechtěli dovolit. Ocelot tasil zbraň a všechny vojáky chladnokrevně postřílel. Poté vydal zvukový signál a Ocelot Unit, jednotka Ocelotových vojáků, přiběhla na Snaka. Snake se pár vojáků zbavil komby, které jej naučila The Boss. Když na řadu přišel Ocelot, přikázal vojákům, aby jej zachránili, čehož využil Sokolov a uprchl. Snake se zbavil zbytku vojáků a když došlo na Ocelota, doporučil mu Snake spíše revolver, protože si všiml, jak si zbraň protáčel na prstu. Snake Ocelota porazil a šel hledat Sokolova. Našel ho u mostu. Jejich rozhovor přerušil výbuch ze zbraně, kterou Sokolv vyvíjel. Shagohod – nukleární tank schopný pracovat samostatně. Sokolov Snakovi prozradí, že byla dokončena teprve první fáze a druhá fáze teprve nastane. Snake se Sokolovem pokračují v cestě k horkovzdušnému balónu přes most. V mlze se ale začala rýsovat povědomá osoba. Snake nevěřil vlastním očím. The Boss. Pohodila na most dvě velké bedny a oznámila Snakovi, že přechází na stranu Východu. Snake nerozuměl. Přiletěl vrtulník a obrovský chuml sršní zahalil Snaka se Sokolovem. Oba se oháněli, co nejvíce mohli. The Fear se z vrtulníku spustil nad most a vytáhl Sokolova do vrtulníku. Na most přichází velitel Volgin, jehož tělo je nabito elektřinou, a bere s sebou bedny, co přinesla The Boss. Přikazuje The Boss, aby Snaka zabila. Ta mu zlomila ruku a shodila jej z mostu. Snake ještě stihl The Boss strhnout z hlavy šátek. Snake se probudil rozlámaný na břehu řeky a vyléčil si zranění. Volgin ve vrtulníku otevřel bedny a vytáhl raketomet s Davy Crocket - nukleární střelou. Ocelot se Volgina zeptal, co se Sokolovou láskou. Volgin přikázal, ať ji nezabíjí, že by mohla být užitečná. Volgin přímo z vrtulníku hlavici vystřelil na Rusko a jaderná exploze vydala obrovskou záři, kterou byl Snake zahalen. Major Zero Snakovi oznámil, že ho zachrání balón.


Operace Snake Eater [23:30 Srpen 30. 1964]

V nemocnici se od Majora Snake dozvěděl, že ruský ministr obrany informoval prezidenta spojených států o tom, že vědí o atomovém výbuchu a považují to za válečný tah. Prezident spojených států odmítl vinu své země. Ministr ale měl informace o výskytu amerického letadla(které transportovalo Snaka) v ruském vzdušném prostoru těsně před nukleární explozi. Dodal, že armáda je připravena zaútočit. Prezident spojených států Johnson řekl ministrovi o přechodu The Boss, vojáka, který ukončil 2. světovou válku, na sovětskou stranu. Pověděl také o raketách, které s sebou ukradla a které způsobily nukleární explozi. Ministr podal návrh: Spojené státy musí prokázat svou nevinu nebo Východ zaútočí na Západ, což by znamenalo nukleární 3. světovou válku.

Major Snakovi vysvětlí, že přišla druhá, poslední šance na záchranu Sokolova, protože jeden z agentů KGB zvaný ADAM je ochoten podat informace o jeho výskytu. Snake měl tedy 2 úkoly – kontaktovat ADAMa, najít Sokolova a prokázat nevinu USA v nukleární explozi a to tak, že zabije The Boss. Snake mě rozporuplné pocity. Byl to voják a za úkol dostal zabít osobu, se kterou žil 10 let. Tentokrát to byl ale nepřítel.

Naked Snake byl ze vzdušného prostoru vystřelen z letadla, padák zpomalil jeho pád, přesto ovšem dopad nebyl zrovna bezbolestný. Snake se vydal noční džunglí do bývalé továrny, kde měl sraz s ADAMem. Cestou mu zkřížila The Boss, která jej opět odzbrojila a pár komby dostala k zemi. Svou zbraní Patriot Snakovi zničila modul, ze kterého byl vystřelen a odjela na svém koni. Snake pokračoval dál v cestě k továrně. Když dorazí na místo, oči mu zaslepilo světlo z motorky. Snake chtěl vědět smluvené heslo, když ADAM neodpovídal, obklíčili oba vojáci, ADAM však dokázal všechny postřílet. Snake už nepotřeboval vědět heslo a věděl, že to byl špión, co měl podat informace. Když si ale osoba na motorce sundala helmu, byla to krásná blonďatá žena. Představila se jako Eva a vysvětlila, že to vzala za ADAMa. ADAM a Eva totiž spolu v minulosti přešli ze Západu na Východ. Eva Snakovi řekla, kde Sokolova najde a řekla, že špehuje ve Volginově skupině. Eva Snaka přemluvila, aby si přes noc odpočinul, že se ráno na něj přijde na Snaka podívat. Snake usíná, ale ráno když se probudí, pohybuje se již v okolí Ocelot a jeho jednotka. Eva uprchla šachtou pod domem, zatímco Snake se postavil celé jednotce. Po dlouhém boji se nakonec Snake zbavil všech až na Ocelota. Ten chytl Evu a na rozbitém schodišti jí držel u krku kudlu. Přitom si všiml, že má Eva na sobě parfém. Ale nepoznal ji, protože na sobě měla masku na motorku. Ocelot si vychutnával tu chvíli, vytáhl revolver, jak mu doporučil Snake, a dvakrát na Snaka vystřelil. Obě komory ovšem byly prázdné, čehož využila Eva a dokonalým kopem skopla Ocelota. Podařilo se mu ale utéct a Eva musela taky rychle odjet, aby byla u Volgina dříve než Ocelot.

Snake pokračoval v cestě za Sokolovem. Osud opět spojil osudy Ocelota a Snaka, tentokrát ale bojovali muž proti muži. Bitvu však přerušil The Pain, člen Cobra Unit - jednotky, ve které bojovala The Boss a kterou při přechodu k Sovětům opět sjednotila. To on ovládal hejno sršní, které Snaka přepadlo na mostě. The Pain sršně poslal na vojáky, Ocelot unikl a Snake, aby se jich zbavil, skočil do hluboké propasti. Probudil se v jeskyni, kde na něj už čekal The Pain, Snake ho zneškodnil a prošel jeskyní až do džungle, která ho zavedla ke skladišti. Snake u skladiště zpozoroval velitele Volgina a sledoval dalekohledem, co se děje. Sokolov nechtěl s Volginem spolupracovat a tak Volgin zasáhl jeho lásku elektrickým výbojem ze své paže. Ocelot chtěl Sokolova vyzkoušet, jestli má štěstí. Vzal 3 revolvery a jen do jednoho dal kulku. Před Sokolovem s nimi žongloval a zároveň každé kolo zmáčkl spoušť. Sokolov se z toho pomočil strachy. The Boss jeden z revolverů chytila a zmáčkla spoušť. Revolver vystřelil. Nikoho ale nezabil. Všichni vešli do skladu. Skrze skladiště Snake konečně došel do laboratoře, o kterém Snakovi vyprávěla Eva. Snake prohledal laboratoř, aby našel Sokolova, ale namísto něj narazil na Granina. Ten Snakovi řekl o raketovém pohonu Shagohoda a také o Philosopher’s Legacy. Volginův otec býval zaměstnanec The Philosophers, čehož využil a ukradl jim peníze – Philosopher’s Legacy. Granin Prozradil Snakovi, že Sokolov stejně jako Shagohod se nachází v Groznyj Gradu.

Snake se vydal směrem ke Groznyj Gradu, v džungli ho ale přepadl The Fear. Snake se ho zbavil a pokračoval dále. Eva vysílačkou Snaka kontaktovala a domluvila si s ním sraz v horách, kudy Snake musí projít, aby se dostal do Groznyj Gradu. Zároveň Snaka varuje před The Indem, který na něj v džungli čeká. Snake se beze strachu vydá k horám, ale jak Eva předpověděla, přepadl ho The End. Po sniperském souboji, ze kterého vyšel Snake jako vítěz, Snake šel na smluvené místo, kde měl sraz s Evou. Ta Snakovi prozradila, že aby se dostal k Sokolovovi, musí se převléct za majora Raikova. Eva si se Snakem domluvila útěk z Tselinoyarsk, měla schovaný WIG u jezera, kterým mohli odletět. Snake si s Evou promluvil také o The Boss. Snake si vylil srdce, vysvětlil Evě, jaký měli mezi sebou silné pouto. Snake s Evou šli ke kraji hory, odkud krásně viděli na Groznyj Grad. Eva naskočila na motorku a odjela tam za Volginem. Snake vytáhl dalekohled a sledoval tamější situaci. Viděl Volgina je svými pěstmi nabitými elektřinou bouchá do barelu. Po několika ranách z barelu vypadla mrtvola Granina. Volgin řekl, že z něj nedostal žádné informace, takže to asi nebyl špeh, kterého hledali. Volgin oddělal podpatek z Graninovy boty, kde našel vysílač. Přišla The Boss a Tatyana - Sokolovova láska. The Boss Volginovi řekla, že Snake přišel pro Philosopher’s Legacy a aby zničil Shagohoda a zabil ji. The Boss s Volginem odešli, Ocelot se chystal taky odejít, ale ucítil z Tatyany parfém. Pochválil jí boty a odešel. Snake přestal sledovat Groznyj Grad a vydal se tam přímo skrze podzemní tunel. Tam už na něj čekal další z Cobra Unit. The Fury. Po pekelném souboji, ve kterém The Fury padl, Snake pokračoval do Groznyj Gradu.

Snake se tam infiltroval a pokračoval do budovy, kde drželi Sokolova. Přepadl Raikova a oblékl si jeho oblečení. Nasadil si masku jeho obličeje a prošel kontrolou až k Sokolovovi. Snake viděl Tatyanu, jak jí Sokolov dal nějaký film. Tatyana se ještě Sokolova vyptávala na Philosopher’s Legacy, Sokolov ale nic nevěděl, tak odešla. Snake se konečně dostal k Sokolovovi. Ten mu ale řekne, že už jde pozdě, protože fáze 2 už byla dokončena. Sokolov Snakovi vysvětlil, co to přesně fáze 2 znamená: K Shagohodovi byl připojen raketový pohon, který ho dokáže dostat až do rychlosti 300 mil za hodinu, což znamenalo, že ze sovětského území mohl Shagohod vystřelit nukleární hlavici na kterékoli místo v USA. Dále se Snkae dozví, že Volgin plánuje rozšířit Shagohoda do celého východního bloku. Aby tomu Snake zabránil, musí zničit prototyp v hangáru. K tomu Snake potřeboval C3, který ale ukradla Tatyana. Snaka ale překvapilo, že mu Sokolov řekl, že to není jeho, ale Volginova láska. Také řekl, že to, co jí dal byl záznam experimentálních dat Shagohoda. Snake chtěl Sokolova vzít s sebou, ten se ale rozhodl zůstat, protože je to zbraňový vědec a vždy bude vyrábět zbraně hromadného ničení. Snake slyšel někoho přicházet a rychle si nasadil Raikovovu masku. Byl to Volgin, který se na převlečeného Snaka zadíval a sáhl mu na koule. Poznal, že to není Raikov a namířil na něj zbraň. Najednou zamířil na Sokolovova a prostřílel mu nohy. Snake Volgina odzbrojil, ale přišla The Boss a CQC technikou ho zbila. Sundala mu masku a nechala Volgina, aby ho dobil. Snake dostal do těla až padl v bezvědomí.

Snake se probudil v mučírně s černým pytlem přes hlavu, takže nic neviděl, ale slyšel Volgina jak vyslýchal Sokolova. Ten mu ale nic neřekl a tak ho Volgin zabil. Volgin začal mučit Snaka výboji z jeho paže, Snake ale nepromluvil. Při mučení Volgin mluvil o stu bilionu dolarů, které jsou schovány po celém světě, ale informace o tom kde jsou, jsou na nějaké nahrávce. Volgin dal Snakovi ránu až z něj vypadl vysílač. The Boss se přiznala, že mu ho dala ona, aby ho Cobra Unit našla, Volgin ho zvedl a hodil ho Ocelotovi. Volgin chtěl po The Boss, aby dokázala, že ke Snakovi nechová žádné city. Přikázal, aby mu vyřízla oči. The Boss to chtěla udělat, ale Tatyana ji zastavila. Ocelot už to nevydržel a když z Tatyany ucítil jemu známý pach, obvinil ji, že ona je ten špeh. Chtěl ji otestovat a začal žonglovat s revolvery, stejně jako to udělal Sokolovovi. Když si Snake všiml, že v dalším revolveru je náboj, narazil do Ocelota, ten ale i tak vystřelil, ale ne na Evu, ale na Snaka, jemuž náboj vystřelil oko. Volgin, The Boss a Ocelot odešli. Tatyana promluví ke Snakovi. Snake podle hlasu poznal, že Tatyana je ve skutečnosti převlečená Eva. Poradila Snakovi, že až se mu podaří utéct z vězení, ať projde kanálem, kudy může utéct. Snake se probudí v cele a jak řekla Eva, utekl a dostal se do kanálu. Eva Snakovi zavolala a řekla mu, že Volgin zjistil, že Snake utekl a zablokoval únikovou cestu, kterou mu připravila. Navíc v kanále byli jednotky, které Snaka hledaly. Snake pokračoval dále kanálem, utíkajíc před vojáky. Když doběhne nakonec, najde jenom vodopád. Snake se strachem zastavil, když viděl tu obrovskou výšku. Ocelot a jeho jednotky Snaka doběhly. Ocelot dal náboj do revolveru a zatočil komorami. Vystřelil na Snaka, náboj byl ale v jiné komoře. Snake skočil z vodopádu. Snaka unesl proud.

Snake šel proudem vody, z vody se najednou vynořila postava – The Sorrow. Řekl Snakovi o hlasech mrtvých, které ho provází. The Sorrow Snaka zabíjí.

Snake byl pod vodou a slyšel hlasy The Sorrow a The Boss. The Sorrow přesvědčil The Boss, aby jej zabila, protože to byla její mise. Snake se probudil a uvědomil si, že je pod vodou. Vyplaval na povrch a dostal se ke břehu. Snake zavolal majoru Zerovi, který mu pověděl o bývalém členu Cobra Unit o The Sorrow. Byl to muž, který měl dar, byl totiž médium – mohl komunikovat s mrtvými. Snake se dozvěděl, že The Sorrow je už 2 roky mrtvý, protože ho zabila The Boss. Snake přemýšlel, co se mu vlastně stalo, když potkal The Sorrow. Snake zavolal Evě, která si s ním domluvila sraz za vodopádem. Snake tam přišel. Eva Snakovi přinesla vybavení a oblečení. Snake si nasadil pásku na místo, kde míval oko. Eva Snakovi poděkovala, že ji zachránil a objala ho. Dala mu C3, kterými může odpálit Shagohoda. Řekla Snakovi, že má experimentální data Shagohoda, že je to její mise. Dále pověděla Snakovi, kde Shagohoda najde a odjela na své motorce. Snake se znovu infiltroval do Groznyj Gradu až do hangáru, kde byl Shagohod, a nastavil C3. Eva Snakovi zavolala a řekla, že umístila na most C3, aby je nepřátelé nemohli při útěku sledovat.

Při odchodu z hangáru Snaka překvapil Volgin s jeho partou a Evou ležící svázanou na zemi. The Boss Snaka chvatem dostala na zem a Volgin Snakovi řekl, že Evu chytl, když kradla Philosopher’s Legacy a ukázal ho Snakovi. Byl to mikrofilm, na kterém byly nahráty informace o penězích. Volgin přesně Snakovi vysvětlil, co to vlastně Philosopher’s Legacy je: V průběhu 2. světové války nejmocnější lidé Ameriky, Číny a SSSR uzavřeli tajný pakt. Aby zajistili vítězství ve válce shromáždili obrovskou sumu peněz, která by jim zajistila vítězství v pěti válkách. Ta suma je Philospher’s Legacy. Válka ale skončila a Volginův otec peníze ukradl a rozmístil do několika bank. Mikrofilm obsahoval nahrávku všech transakcí peněz. Rozpory mezi Philosphers ale vyvolaly Studenou válku a tak Volgin kontaktoval The Boss, která s k němu přidala, aby spojili svět v jeden a dali mu nový řád. K tomu ale potřebovali trumfy – Shagohoda a Cobra Unit. Volgin dal mikrofilm The Boss. Ta řekla, že Snake aktivoval C3 a pod záminkou, že se jde podívat po dalších nástrahách odešla. Vzala s sebou Evu, které pošeptala, že všechno zařídí. Ocelot chtěl se Snakem bojovat, ale Volgin mu to nedovolil. Ocelot namířil jeden revolver na Snaka a druhý na Volgina. Volgin do dlaně dal náboj a pustil do něj elektrický vývoj. Náboj vystřelil a Ocelot Volgina se Snakem nechal. Ocelot Snakovi hodil zbraň s nožem a nastal velký souboj. Snake proti Volginovi. Po chvíli bitvy padl Volgin vysílen k zemi a přikázal Ocelotovi, aby Snaka zastřelil. Ten ale neuposlechl jeho rozkazy, namísto toho na něj vystřelil, ale díky elektromagnetickému poli kolem Volginova těla ho kulka nezasáhla. Snake s Volginem pokračovali v bitvě. Snake Volgina porazil a začal utíkat z hangáru, který měl každou chvíli vybouchnout. Ocelot si všiml jak Snake utíkal a běžel za ním.

Před hangárem ho čekala Eva se sidekárou. Snake nakočil a Eva na to šlápla. Hangár vybouchl. Eva zastaví. Eva řekla Snakovi, že ji The Boss nechala jít. Snake nechápal, ale oba musí odjet k jezeru, kde je WIG. Snake ale odjet nechce, protože má ještě poslední úkol – zabít The Boss. Eva vystoupí ze sidekáry a řekne Snakovi, že The Boss už na Snaka čeká u jezera. Snake nechápe. Střechou hořícího hangáru prolezl nepoškozený Shagohod. Snake s Evou naskočili na sidekáru a unikli z Groznyj Gradu, přičemž Shagohod, kterého ovládal Volgin, je pronásledoval. Evu napadlo Shagohoda nalákat na most a poté odpálit C3. Sidekáru začal pronásledovat i Ocelot. Snake s Evou se ho zbavili v hangáru, když Snake vystřelil z RPG a zablokoval Ocelotovi cestu. Eva navedla sidekáru na přistávací plochu, kde Shagohod aktivoval svůj raketový pohon a začal sidekáru dohánět. Eva ale prudce zatočí a Shagohod se zastaví o skálu. Eva využije času a přejede přes most. Snake sniperkou odstřelí C3 ve chvíli, kdy přes most přejížděl Shagohod. Spadne do řeky i s vojáky. Ocelot tak tak zastaví, aby nespadl do řeky s nimi. Shagohod nečekaně po kusu rozbitého mostu vyjel z řeky a zastavil vedle Evy a Snaka. Ti nasedli na sidekáru, Eva Snaka pro štěstí políbila. Ten vytáhl RPG a naládoval do Shagohoda pár raket. Shagohod přestal fungovat. Volgin vylezl na Shagohoda a pěstí prorazil Shagohodův plášť, obmotal si dráty kolem rukou a pustil do nich energii ze svého těla. Shagohod se opět aktivoval. Snake vyskočil ze sidekáry a definitivně Volgina porazil. Do Volgina udeřil blesk. Volgin začal hořet a náboje, které měl na svém těle začali vystřelovat a Volgina prostříleli jako cedník. Volgin padl definitivně mrtev. Eva Snaka objala, ale nebyl na to čas, protože se blížili nepřátelé.

Nasedli na sidekáru a jeli pryč. Snake se postaral o vojáky, které je pronásledovali. Eva se podívala, kolik zbylo benzinu a nestihla si všimnout stromu uprostřed cesty. Vybourali se. Snake se probudil a šel hledat Evu. Ta byla ale probodlá větví. Snake ji ošetřil a pomohl jí dostat se přes džungli až k jezeru. Eva šla připravit WIG k odletu, zatímco Snake se vydal na louku posetou bílými květinami, kde už ho čekala The Boss. Vystřelila Davy Crocket. The Boss Snakovi poví o svém životě, o tom jak musela zabít The Sorrow a o dítěti, které s ním měla, o tom, že její otec byl jeden z Philosophers. The Boss oznámí, že za 10 minut to tam přiletí letadla vybombardovat. The Boss řekla, že jeden z nich musí zemřít – buď Snake nebo The Boss. Ten kdo vyhraje, bude nosit označení Boss. Snake The Boss porazil. The Boss ležící na zemi Snakovi předala Philosopher’s Legacy a Patriot, její zbraň. Snake ji nabil a zastřelil The Boss. Snake došel k WIGu a nastoupil do něj. Odložil své vybavení a Eva rozjela motory. Při odjezdu ale Ocelot letící na vznášedle prostřelil jeden z motorů a naskočil do letadla. Přišel souboj mezi Snakem a Ocelotem. Oba si dali navzájem do těla. Nakonec Ocelot vytáhl revolver a chtěl Snaka zastřelit. Eva Snakovi hodila revolver a namířil na Ocelota, stejně jako on na něj. Ocelot navrhl, ať rozhodne osud. Vyprázdnili oba revolvery a jen do jednoho dali náboj. Ocelot s revolvery zažongloval a nechal Snaka ať si vybere. Snake si vybere a vystřelí(a co se stalo? ?). Ocelot se se Snakem rozloučil a vyskočil z letadla. Evě se konečně podařilo letadlo zvednout do vzduchu. Začali je ale pronásledovat dva MiGy. Jelikož WIG nemel žádné zbraně, nemohli se Snake s Evou nijak bránit. Pilot MiGu WIG zaměřil a chystal se jej sestřelit. Dostal ale příkaz, aby nestřílel a tak se MiGy stáhli. Snake s Evou se radovali a chtěli se poíbit, vyrušila je ale Snakova vysílačka. Volal Major Zero. Oznámil mu, že se s ním chce setkat prezident. WIG zmizel v dáli.

Eva se Snakem si užívali v soukromém pokoji popíjejíc víno. Začnou se líbat, ale Snakovi začne zvonit vysílačka. Eva ji vezme a hodí do hořícího krbu. Později se Snake probudil, Eva ale byla pryč. Snake objevil pásku, kterou si pustil. Byl na ní Evin hlas: Nikdy nepracovala pro NSA. Lhala. Její mise byla ukrást Philosopher’s Legacy. ADAM nikdy nepřišel na smluvené místo a tak tam přišla, předstírajíc, že je Eva. Tak získala Philosopher’s Legacy, stejně tak i experimentální data Shagohodu. Byla taky jednou z Philosophers. Jedině The Boss poznala, kdo Eva skutečně byla. Úkolem Evy bylo ukrást Philosopher’s Legacy a zabít všechny, kdo o něm ví pravdu. Snaka ale zabít nedokázala, slíbila to The Boss.

Snake oblečen ve vojenské uniformě jde chodbou do místnosti, kde ho čeká prezident USA.

Díky pásce se Snake dozvěděl, že The Boss nezradila svoji zemi. Naopak. Zemřela pro svoji zemi. Přijala svoji misi i když věděla, co se stane.

Snake přistupuje k prezidentovi, ten mu dává medaili. Dává Snakovi titul Big Boss.

Přechod The Boss na Východ byl od začátku plánovaný americkou vládou, aby získali Philosopher’s Legacy.

Big Boss odchází.

"Jedině The Boss to mohla dokázat. Získat si Volginovu důvěru, ukrást Philosopher’s Legacy a zároveň zničit Shagohoda. Stalo se ale něco, co nikdo nečekal. Volgin vystřelil nukleární hlavici na sovětské území a ruská vláda požadovala důkaz o tom, že v celé kauze Spojené státy nebyly zapleteny. Proto byl vyslán Snake, aby ji zabil. A veřejnost se o tom nikdy nedozví. Zemřela pro svoji zemi, ale bude se na ni vždy vzpomínat jen jako na sprostého zrádce. To byla její mise, ve které se její přátelé obrátili proti ní."

Big Boss došel ke hrobu The Boss. Položil k němu zbraň Patriot a květiny.

"Byl to skutečný vlastenec. Byl to skutečný patriot."

Big Boss zasalutoval na počest The Boss, slza mu stekla po tváři.


Telefonický rozhovor

OCELOT-BREZHNEV: Ano, Groznyj Grad a Graninův výzkumný komplex byly zničeny. Rozumím, pane. Ano, CIA se o The Boss postarala. Věřím, že Bílý dům bude uspokojen. Krushchev skončil, přišel Váš čas. Ano. Máme ho. Bude to náš trumf v budoucnosti. Ano, informuji KGB.

OCELOT-ŘEDITEL CIA: Ano, to jsem já. The Boss splnila svoji misi. The Philosopher’s Legacy je v bezpečí u nás…v amerických rukách. S těmito penězi, ano, Philosophers mohou být konečně obnoveni. Film, který jsme dali Číně byl podvrh. Peking se musí zlobit. Toho se bojím. Pouze polovina peněz se dostala zpět do USA. KGB musí mít stále část Legacy. Ano zbraň byla zničena. Groznyj Grad byl zničen výstřelem z Davy Crocket. Ano, to byla také práce The Boss. Dostal jsem od Granina něco, co by Vás mohlo zajímat. Je to revoluční nukleární útočný systém. Možná se to někdy hodí. Ano, můžeme za to Snakovi poděkovat. Krushchev tomu taky věřil. Ano skočili nám na naši historku. Nemyslím, že budou dělat problémy. Sekundární poplach byl odvolán. A Sověti stále neodhalili moji pravou identitu. Nikoho nenapadlo, že jsem je všechny převezl. Budu pokračovat v mých aktivitách jako kontakt nové vlády. Ano, vypadá to, že nikdo neví, že to já jsem byl ADAM. Samozřejmě, pořád budu v CIA.

Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

 • Rozhodně ano!
  19.56%
 • Díky znovuhratelnosti spíše ano
  29.21%
 • Spíše ne
  17.59%
 • Rozhodně ne, je to demo
  33.65%

Celkem 26992 hlasů | Staré ankety
Již jste hlasoval/a


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout